Таг: Белград

Новинарските екипи мета за хулиганите на протестите во Белград

Бројни новинарски екипи, репортери, фоторепортери и сниматели, беа цел на напади од страна на млади хулигани, кои воопшто не се воздржуваа пред...

Балканот врие, протести во Атина, Софија, Белград…

Во трите престолници на нашите соседи, Грција, Бугарија и Србија, вчера и деновиве се одржуваат протести. По усвојувањето на...

Полицијата брутално претепа маж сред Теразије (видео)

Од вчерашните протести во Србија, кои покрај Белград, се проширија и во Нови Сад, Ниш и други градови, останаа бројни видео записи...

Хаос во Белград, демонстрантите ги тепаат опозиционерите, Ѓилас, Сергеј Трифуновиќ и...

Демонстрациите во Белград стануваа сѐ понасилни. Група демонстранти за кои не се знае точно кој ги организира, вечерва ги...

Н1: Полицаец со нога на главата апсеше демонстрант(видео)

Н1 телевизија објави видео на кое се гледа како полициски службеници апсат демонстранти. Еден од демонстрантите е совладан од...

Полицијата во Белград брутално тепаше демонстранти кои седат на клупа(видео)

Н1 телевизија вчера со свои репортери цело време известуваше од протестите во Белград, кои започнаа спонатно по изјавата на претседателот Вучиќ за...

Во Србија 11 починати и 309 нови случаи на Ковид 19

Во Србија расте бројот на починати и заразени од Ковид 19. За едно деноноќие се регистрирани 11 починати пациенти...

Експлозија на корона вирусот во Србија, се бараат вонредни состојби во...

Српскиот епидемилог, Предраг Кон, утрината изјави дека во Белград состојбата со Ковид 19 е алармантна и дека деновиве...

Во време на корона епидемија во Белград е отворен најголемиот шопинг...

Со свеченост, музика, перформанси и многу гости, денеска во Белград беше отворен нов шопинг центар, најавен како најголем во Србија.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com