Таг: бели волци

Арктички бели волци во скопската зоолошка градина

Изминатата ноќ во ЗОО Скопје пристигнаа арктички бели волци од Чешка. Мажјакот и женката се млади единки на возраст од една година....

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com