Таг: берово

Верскиот празник ги раздвижи политичарите по црквите и манастирите

Лидерот на СДСМ и мандатар, Зоран Заев, празникот Успение на Пресвета Богородица го помина во истоимениот манастирски комплекс во Берово....

Дури 6 дена по новата година во Берово се роди бебе

Првороденото дете во Берово во 2019 година се роди на 6 јануари неколку часа по полноќ.  Во Здравствениот дом...

Мицкоски бара камшик за Заев (видео)

Мицкоски пред граѓаните на Берово потенцираше дека СДСМ иако во предизборието ветуваа дека ќе донесат живот за сите граѓани,  не само што не донесоа...

Љубителите на животни им порачуваат на трујачите од Берово да си...

    ,,Порака до трујачаите од Берово- Погледни си го делото! Погледни го кутрето кое се мачи да преживее! Погледни ги умрените кутриња и мачиња. Што...

Градоначалници од југоисточниот регион се против двојазичност во нивните општини

  Енергично и здружено се спротиставуваме на заложбите за воведување на двојазичност на цела територија на Македонија и на партиите кои тоа го заговараат , ...

Сексистички и простачки пораки на беровскиот градоначалник кон новинарката Такева

Драги Наџински, градоначалник на Берово, упати сексистички, недолични и скандалозни  пораки кон Даниела Такева, новинарка на регионалната ТВ Стар со седиште во Штип. Такева...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com