Таг: бејта

ВМРО ДПМНЕ: Ноторна лага е изјавата на Бејта

,,ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не постигнаа договор за идно коалицирање бидејќи за нас е целосно неприфатлив принципот на уцени и формирање на Влада по цена...

Бејта: ВМРО ДПМНЕ први предложија униформите на Албанците да бидат двојазични

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ тврди дека предмет на преговори со ДУИ околу формирање на Владата во ниту еден момент не била Декларацијата на албанските...

Невзат Бејта го обвини ВМРО ДПМНЕ за уцена и реваншизам

Финансиската полиција ја посети општина Гостивар. Градоначалникот Невзат Бејта го обвини ВМРО ДПМНЕ дека на овој начин му се реваншираат за неговото противење ДУИ...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com