Таг: бионтек

САД ја одобрија вакцината на Фајзер/Бајонтек против Ковид 19

Во Соединетите Американски Држави првите вакцинирања против Ковид 19 ќе почнат за неколку дена, откако Биото за лекови на оваа земја ја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com