Таг: бистри

Мавровскиот рис Бистри владее низ шумите на националниот парк

Уште една фотографија од убавецот Бистри. Национален парк Маврово со поставените камери повторно го регистрираше овој рис како комотно шета низ планинските...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com