Таг: битола

Протест во Битола на Независниот полициски синдикат за поддршка на двајцата...

Двајцата полицајци од Битола кои завршија со суспензија да се вратат на работа, а понатаму институциите, како што се Одделот за внатрешна...

Сред Битола со две деца во количка крадел цвеќиња од јавните...

Битола не може да се одбрани од крадци на цвеќиња засадени изминатиот период на јавните површини низ градот. Не помагаат ниту јавните...

СДСМ води во Битола

Според информации од СДСМ во Битола од 142 обработени гласачки места во Битола Води СДСМ со 1270 гласови, објави порталот Апла.

Гагачовска:Почитувани се протоколите за пациентот позитивен на КОВИД 19 во битолската...

Директорката на Клиничката болница во Битола, Билјана Гагачовска, соопшти дека пациентот кој бил примен на одделението за психијатрија, а потоа...

За 24 часа на гинекологија во Битола се родија 5 бебиња

Вработените на Одделението за гинекологија во Битола, се пресреќни поради раѓањето на 101 бебе од почетокот на годината. Уште повеќе што за...

Турканица во Битола за потпис од Каракачанов на книгата за Тодор...

Секретарката и животна партнерка на Иван (Ванчо) Михајлов, Вида Боева Попова, која подолго време живее во егзил во Рим, на својот ФБ...

Бугарскиот вицепремеир Каракачанов во Битола ја промовираше својата книга за Тодор...

Гоце Делчев самиот кажал и напишал чиј е, а за тоа на кој јазик зборувале Гоце Делчев и браќата Миладиновски нема смисла...

Заев: Народе мој, испишавме историја,убавото македонско знаме се вееше во Лондон

,,Народе мој, испишавме историја, ова убаво наше македонско знаме се вееше во Лондон со знамињата на НАТО. Нема посериозна...

По Битола, Владата своите седници ќе ги држи и во други...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва...

Царовска: Сите 27 деца од ,,Мајчин дом“- Битола се преселени во...

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, заменик-претседателката на Влада, Радмила Шекеринска и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска посетија уште...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com