Таг: БиХ

БиХ: Грујичиќ прогласи победа во Сребреница

Избирачките места на локалниte избори во Босна и Херцеговина се затворија во 19 часот. Граѓаните на БиХ избираа градоначалници и началници на градови...

Избори во БиХ: Се продаваат гласови за храна

Коалицијата за слободни и чесни избори „Под лупа“ евидентираше продажба на места во избирачките одбори во 18 општини во БиХ, 51 случај на употреба...

Локални избори во БиХ: До 11 часот гласале 16,17 отсто

Претседателот на Централната изборна комисија (ЦИК) на Босна и Херцеговина, Ахмет Шантиќ, изјави дека на денешните локални избори до 11 часот на изборните места...

Локални избори во Босна и Херцеговина

Во Босна и Херцеговина денеска се одржуваат локални избори. Граѓаните на Босна и Херцеговина ќе бираат градоначалници, началници на општини и одборници за локалните собранија...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com