Таг: Би-Би-Си

Премиерот Заев беше гостин на Би Би Си (BBC) во познатата...

,,Британската медиумска јавност го препозна развојот на настани во Република Македонија, што заслужуваат да бидат вест и внимание. Затоа дојде поканата од продуцентите на највлијателната...

Речиси 2 милиона луѓе го видоа видеото на Би-Би-Си од обидот...

Светот е шокиран од сцените на насилство и обидот за класичен линч на пратениците на СДСМ и коалицијата во македонскиот Парламент поттикнат од ВМРО...

Вучиќ по стапките на Груевски, рекламни кампањи за Србија по светските...

Србија почана да се рекламира на Би-Би Си како привлечна туристичка дестинација. Министерот за трговија, туризам и телекомуникации Расим Љајиќ за РТС изјави дека оваа...

Уапсено момче поради влез во Бакингамската палата

Во Лондон денеска е уапсено дваесет и едногодишно момче кое се качило на капијата на Бакингамската палата и влегло во кралскиот двор, соопшти Скотланд...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com