Таг: благодарници

Благодарници за медицинскиот тим и за семејството Диневи за историската трансплантација...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска во Владата, придружуван од министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се...

Благодарници за тимот спасувачи кои учествуваа во спасување по земјотресот во...

Во Владата на Република Северна Македонија денеска им е оддадена почит на републичките сили за заштита и спасување, кои со...

Министерот Бектеши им додели плакети на најдобрите рудари

Дванаесет рудари, номинирани од страна нивните работодавци од активните рудници во државата добија посебни плакети за нивната професионална предаденост и постигнатите резултати, на свеченоста...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com