Таг: благоја стефановски баге

Поповски: Баге беше болен, но по театарот, ти си легенда која...

Македонскиот театарски режисер, Александар Поповски, кој претежно твори и работи надвор од границите, се прости од неговиот колега, идол, учител, Благога Стефановски...

Поранешниот министер за култура Благоја Стефановски почина од Ковид 19

На 67 годишна возраст поради компликации од Ковид -19 почина Благоја Стефановски -Баге, актер и долгогодишен директор на Битолскиот народен театар, поранешниот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com