Таг: блиц

Блиц: Македонските разузнавачки служби ги следеле и застрашувале српските дипломати

Белградскиот дневен весник ,,Блиц“, во своето денешно издание пишува дека имаат сознанија кои говорат дека македонските разузнавачки служби незаконски ги ,,обработувале“ српските дипломати, а...

Специјална пропагандна војна на српските медиуми против новото владејачко мнозинство во...

Изминатите месеци најголем број од медиумите во Србија се преплавени со вести од и за Македонија, во кои главно се известува необјективно или со...

Српски ,,Курир” поранешниот министер Вуксановиќ го направи бездомник, тој професор на...

Интересен развој доби приказната за поранешниот министер за образование Слободан Вуксановиќ, кој според ,,шокантната" приказна на српски ,,Курир,, во меѓувреме станал -бездомник. Се разбира...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com