Таг: блокиран

Граничниот премин Богородица трет ден затворен за сообраќај

Доколку имате намера да одите во соседна Грција, ттреба да се упатите или кон Дојран или кон Битола на граничниот премин Меџитлија, бидејќи заради...

Граничниот премин Евзони блокиран со трактори

Втор ден преминот Евзони на македонско -грчката граница е затворен за сообраќај во двете насоки. Штрајкуваат грчките земјоделци кои со трактори ја блокираа целата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com