Таг: богдановиќ

Богдановќ јавно го повика инвеститорот на непожелната катна гаража на разговор...

,, Би сакал на Никола Настески, инвеститорот на катната гаража Никофон, но и на целата јавност, да порачам дека и јас и...

Богдановиќ: Мораториумот за градење е во интерес на граѓаните

Општина Центар со разочарување ја прими веста дека вчера Уставниот Суд донесе времена мерка до конечна одлука за целосно укинување на мораториумот...

Богдановиќ: Шеесеткатници нема да има

Шеесеткатници спроти Холидеј Ин нема да има! - дециден е на својот ФБ профил градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ. Тој тврди дек за ова место...

ВМРО ДПМНЕ смета дека градоначалникот Богдановиќ е виновен за последиците од...

ВМРО ДПМНЕ, ОК за Центар, го критикуваат градоначалникот Богдановиќ. Тој, според нив, е виновен за последиците од невремето: ,,Откорнати дрвја, причинета материјална штета, поплавени улици...

Градоначалникот Богдановиќ и колегите чистеа за да им дадат личен пример...

,,Викендот е резервиран за генерално чистење. Па така и ние со колегите од Општина Центар денес организиравме генерално чистење на јавните површини и парковите...

По Велигденските празници започнува поставување на нова водоводна мрежа на Кале

  ,,Повеќе од 50 години овде не е ништо направено. И ние сме жители на Центар, а живееме како на почетокот на минатиот век“, вака...

Глоба од 300-500 евра за 4 локали во Центар за прегласна...

,,Центар нема да дозволиме да не се почитува Законот за бучава и да се нарушува ноќниот мир на жителите“-објави денеска градоначалникот Саша Богдановиќ. По укажување...

Богдановиќ го поништи решението за изградба на Шпански скали

Го поништив решението за изградба на Шпански скали.Со ова ништовно стана издаденото одобрение на фирмата „Амадеус Девелопмент“ за изградба на објект за комерцијални и...

Богдановиќ: Нема да дозволам незаконско градење на територија на општина Центар

,,Нема да дозволам незаконско градење на територијата на општина Центар“-напиша на својот ФБ профил градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ. Тој информираше дека поднеле 3...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com