Таг: боговиње

ВМРО ДПМНЕ обвинува за груб фалсификат и полнење кутии во Сарај,...

ВМРО-ДПМНЕ во текот на утрешниот ден ќе поднесе кривична пријава до Јавното обвинителство, против повеќе од 200 лица. Станува збор за претседатели, заменици-претседатели, членови,...

Убиен градоначалникот на општина Боговиње од вработен во општината

Утрината во Боговиње е убиен градоначалникот Хазби Идризи кој тешко ранет бил донесен во Медицински центар во Тетово, но набргу им подлегнал на повредите. Неофицијално,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com