Таг: бодибилдинг

Српски репрезентативки бодибилдерки загинаа во сообраќајна несреќа

Во тешка сообраќајна несреќа, доцна синоќа, враќајќи се од светско првенство во бодибилдинг кое се одржало во Романија, загинаа 16 годишната Милица Беслаќ и...

Полски свештеник-бодибилдер доби забрана да учествува на натпревари

Католичката црква му забрани на полскиот свештеник Артур Kапроњ, да се појавува повеќе на натпревари за бодибилдинг, откако во медиумите излезе извештај дека тој...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com