Таг: Боко Харам

Боко Харам ослободи 21 од над 200 киднапирани ученички

Припадниците на Боко Харам ослободија 21 ученичка, кои се дел од оние кои во 2014 година беа киднапирани од градот Чибок во Нигерија, јавува...

Водачот на Боко Харам „умре“ шест пати

Лидерот на исламистичката група Боко Харам, Абубакар Шекау, шест пати ја демантираше својата смрт. Сега објави снимка со која ги отфрла тврдењата на светските...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com