Таг: бокс

Хрватската претседателка стави боксерски ракавици во Америка(видео)

Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ, се наоѓа во неколкудневна посета на САД, каде ќе учествува на 72 заседание на Генералното собрние на...

Вечерва отворање на Европските игри во Минск , боксерите утре во...

Вторите Европски игри кои се одржуваат во Минск свечено ќе бидат отворени вечерва. Македонската делегација во некомплетен состав е веќе во Белорусија,...

БК Чаир лидер по 3 коло во Првата лига

Викендов во Битола се одржа натпреварите од 3 коло во Првата и Младинска  лига во Бокс. Екипата на БК Чаир   по...

Ардијан Аземи денеска боксува против Доблер од Германија

Македонскиот претставник на Европското првенство во Галати, Романија, Ардијан Аземи , денеска ќе настапи на континенталниот собир  во категоријата +80 кг. ...

БК Чаир лидер на табелата по натпреварите во II коло во...

Викендов се одржаа натпреварите од Првата лига во бокс, организатор на второто коло беше боксерскиот клуб Шкендија Но Лимит. 

Етеми поразен на „Белградски победник 2019 “, Џан Демиров настапува денеска

Македонскиот репрезентатвивец во категоријата  75 кг, Арсим Етеми,   загуби од Ван Дер Пас- Макс од Холандија ...

Видео: Аземи освои златен медал на меѓународниот турнир „Емил Жечев“...

Македонскиот кадетски репрезентативец Ардијан Аземи  освои златен медал во категоријата 80+ на меѓународниот турнир „Емил Жечев“ во Ботевград, Бугарија.

Фото+ видео: Аземи ќе боксува за златен медал на меѓународниот...

Македонскиот кадетски репрезентативец, Ардијан Аземи во категоријата 80+ кг , обезбеди  финале и ќе боксува за златен медал во категоријата на...

Македонските боксери ќе настапат на меѓународниот турнир „Емил Жечев“ во Бугарија

Кадетската боксерска  репрезентација  ќе настапи на силниот меѓународен турнир „Емел Жечев“ во Ботевград , Бугарија, Македонија ќе настапи со три боксери....

Фантастични 70.000 долари достигна билетот за мечот на векот Мејведер –...

  Еден ден пред, како што га нарекуваат, мечот на векот помеѓу непоразениот боксерски шампион Флојд Мејведер и УФЦ ѕвездата Конор Мек Грегор, цената на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com