Таг: бонева

Силвана Бонева ќе оди на суд за незаконски подигната патарина од...

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за продолжено кривично дело – Измама во службата од член 355 став...

Како Силвана Бонева 4 години наплатувала патарина со лажни сметки-детали од...

Пред два дена СЈО ги објави седумте нови истраги, меѓу нив и онаа за поранешната пратенича на ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева, со кодно име ...

,,Друмарина“- нов случај за патарините на Бонева која со лажни сметки...

СЈО објави дека работи на 7 нови истраги. ,,Странски служби“ е нова истрага на СЈО, информираше обвинителката Фатиме Фетаи. Станува збор за активност на вработени во...

Бонева и Срцев поднесоа оставки

Силвана Бонева и Сашо Срцев од ВМРО ДПМНЕ, поднесоа оставки во ДИК и не се повеќе членови на оваа институција. Со овие оставки, практично...

Прекопуца задрема

Потпретседателот на Државна изборна комисија едвај додржува да не заспие на маратонската седница на ДИК. Тој во неколку наврати задремуваше и со мака се...

Бонева за 6 месеци зела 12 000 евра патни трошоци

Силвана Бонева член на ДИК и поранешен координатор на пратеничка група на ВМРО ДПМНЕ, зела 12000 евра за патни трошоци за доаѓање на седници...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com