Таг: борис трајковски

Фрлен медицински отпад во контејнерите до спортската сала ,,Борис Трајковски“

Екипи на ,,Комунална хигиена“ најдоа, а инспектори трагаат по одложувачите на недозволен медицински отпад во контејнерите кај спортскиот центар.

Оддадена почит на поранешниот Претседател Борис Трајковски

Повеќе делегации на Владата на Република Северна Македонија денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен обележјата во чест...

Заев за Трајковски: Беше човек од народот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска присуствуваше и се обрати на молитвениот појадок, организиран во соработка со Меѓународната...

Димитров за Борис Трајковски:Тој беше столбот на Македонија во 2001 година

За министерот за надворешни работи, Никола Димитров, претседателот Борис Трајковски, во тешката 2001 година, беше еден од столбовите...

Изјавата која го лансираше Борис Трајковски за Претседател на РМ(видео)

Изјавата е дадена во 1999 година во ек на бегалската криза кога во Стенковец имаше близу 300.000 бегалци од Косово. Борис Трајковски тогаш...

Писмо на Џорџ Буш ,,до граѓаните на Македонија“ во кое повикува...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, го објави отвореното писмо на поранешниот американски претседател, Џорџ Буш, адресирано до ,,граѓаните на Македонија“. Во него тој...

Заев: Претседателе Трајковски, ти ветувам дека ќе го направиме вистинскиот избор...

,,После изминати 14 години заклучувам дека времето во кое живееме е потврда на твоите исправни политики, а мудроста која ја покажа е одлика на...

14 години од загинувањето на Претседателот Трајковски и неговите соработници

Денеска, 26 февруари се навршуваат 14 години од авионската несреќа во Ротимље, крај Мостар, БиХ, во кој загина Претседтелот Борис Трајковски, пилотите, неговите соработници...

Премиерите Заев и Борисов се поклонија пред споменикот на Борис Трајковски(видео)

Претседателите на Владите на Република Македонија и на Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска положија венци свежо цвеќе пред споменикот на поранешниот...

Борис Трајковски-Претседател кој доби аплауз од новинарите(видео)

Претседателот Борис Трајковски во 1999 година беше заменик на министерот за надворешни работи. Во тоа време се одвиваше најголемата бегалска криза на овие простори,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com