Таг: боркица

Додека Груевски е во бегство, Боркица ,,посветено“ оди на работа, а...

Со своето бегство поради двегодишна затворска казна, Никола Груевски, ги стави во непријатна позиција, не само државата, неколку европски, а можеби во иднина и...

Последен договор пред настап- Груевски зборуваше за Ѓоре од Пештани

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ , Никола Груевски, кој вообичаено во Охрид беше придружуван од Гордана Јанкуловска, Зоран Ставревски, Сашо Мијалков, сега последните консултации за...

Груевски на снег со децата, сопругата и обезбедувањето

Екипа на ТВ21 го ,,улови" претседателот на ВМРО ДПМНЕ во вечерна прошетка со децата и сопругата Боркица во градскиот парк. Прилогот на телевизијата правен...

Груевски со ќерките и со сопругата на промоција на книга

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со сопругата Боркица и ќерките Анастасија и Софија присуствуваше на промоцијата на Антологијата на светската поезија и на македонската...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com