Таг: борут пахор

Словенечкиот претседател Пахор го осуди нападот врз американскиот Конгрес

Претседателот на Република Словенија, меѓу првите од регионот објави соопштение со осуда на обидот за државен удар во САД.

Хатије Исмаили од Гостивар е избрана за Најдобар доктор 2020 во...

Претседателот на Словенија, Борут Пахор, вчера беше домаќин на свечен прием по повод крајот на акцијата...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com