Таг: бразилски претседател

Бразилскиот претседател се зарази од болеста што не ја признаваше

Бразилскиот претседател, Жаир Болсонаро, е заразен од корона вирус. Тој изминатиот период ја игнорираше оваа болест, одбиваше да носи маска, да држи...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com