Таг: бранко илиевски

Ексклузивно: Спортскиот новинар Бранко Илиевски е прв коментатор на македонски јазик...

Спортклуб воведе македонски коментатор за натпреварите на Македонија во Лигата на нации, дознава порталот АКО.мк, од свои извори.Прв натпревар со коментар на македонски јазик...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com