Таг: брат

Почина помладиот брат на Доналд Трамп

Во 71 година од животот во болница во Њујорк, почина помладиот брат на американскиот претседател, Доналд Трамп. Роберт Трамп,...

Братот на DJ Ицко кој почина од Ковид 19, даруваше крвна...

„Дарував крвна плазма во спомен на мојот брат Ристо Меловски - ДЈ Ицко, кој ја загуби битката со ковид-19. Решен сум да...

На пат за дома Ѓоковиќ ја прослави титулата со братот Марко...

По вчерашната петта титула на турнирот во Париз, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со воз си отиде дома, во Монте Карло.

Со секира му ја расцепил главата на својот брат

На 12.11.2017 година во 09,00 часот случаен минувач, пријавил дека на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје имало машко лице кој имал повреда на главата и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com