Таг: Брегзит

Вечерва на полноќ Велика Британија заминува од Европска Унија

Последен ден за Британците во европскиот сојуз познат под името Европска Унија. Најголемиот заговарач на излегувањето на Британија од...

Се пееше и плачеше во Европскиот Парламент откако мнозинството изгласа Брегзит(видео)

Европскиот Парламент со големо мнозинство го одобри планот за заминувањето на Велика Британија од ЕУ, отворајќи пат за Брегзит веќе на...

Борис Џонсон освои апсолутно мнозинство на изборите

Конзервативниот лидер и актуелен премиер на Велика Британија, освои историска победа на предвремените парламентарни избори. Конечно тој доби комотна...

Британскиот Парламент има обврска да ја разгледа петицијата потпишана од над...

Велика Британија е на нозе по одлуката на премиерот Борис Џонсон и Кралицата за времена суспензија на работата на Парламентот заради...

Брегзит се одложува до 31 октомври

Лидерите на ЕУ на самитот во Брисел донеле одлука за одложување на излегувањето на Обединетото Кралство од Унијата до 31 октомври оваа...

Британскиот Парламент по третпат го отфрли планот на Меј за...

Договорот за излез на Велика Британија од Европската Унија по третпат е отфрлен од британските парламентарци. Со 344 гласови...

Британскиот Парламент ја презеде контролата врз Брегзит

По неуспехот на премиерката Тереза Меј, британскиот Парламент ја презеде контролата врз процесот за ислез на Велика Британија од ЕУ.

Парламентот гласаше против договорот за излез на Британија од ЕУ

Нов пораз на британската премиерка, Тереза Меј. Парламентот убедливо гласаше против нејзиниот план за излез од Унијата. Опозицијата веднаш...

Потполно гола против Брегзит во утринска програма на британска телевизија(видео)

Доктор Викторија Бејтмен утрината ги шокираше британските гледачи појавувајќи се сосема гола во утринската програма ,,Британијо, добро утро“. Имено, таа со своето...

Британските парламентарци го отфрлија Брегзит на Тереза Меј

Голем пораз на британската премиерка Тереза Меј во парламентот. Со огромно мнозинство парламентарците го отфрлија планот за излегување на Британија од ЕУ.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com