Таг: брејвик

Норвешката министерка за правда поднесе оставка заради објава на Фејсбук

Министерката за правда на Норвешка,  Силви Листауг , поднесе оставка заради нејзината објава на ФБ дека опозициската Лабуристичка партија, повеќе е заинтересирана за заштита...

Масовниот убиец Брејвик во судница со нацистички поздрав

  Масовниот убиец Андерс Брејвик кој е осуден на 21 година затвор за убиство на 77 млади лица во еден младински камп близу Осло, при...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com