Таг: брзи тестови

Владата донесе одлука за набавка на брзи тестови и нов протокол...

Владата на Република Северна Македонија на денешната 21 седница го задолжи Министерството за здравство да спроведе постапка за јавна набавка на брзи...

Од денеска брзи тестови на 6 пункта со резултати за 15...

Од денеска на 6 пункта во Скопје се врши тестирање со брзи антигенски тестови. Тестирањата се вршат во Поликлиниките Ѓорче Петров, Чаир,...

Во функција брзите тестови за откривање на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и истите почнуваат да се користат...

ИРЛ открива дека лажно декларирани холандски тестови за КОВИД 19 од...

Брзиот имонулошки тест којшто во Македонија се нудеше во болницата ,,Систина“, не е од холандски производител како што се тврдеше, а се...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com