Таг: британија

Британски научници тврдат дека ,,Дексаметазонот“ ја намалува смртноста од Ковид 19

Научни истражувачи од Велика Британија објавија дека имаат сигурни докази дека ефтин и сосема достапен лек ,,Дексаметазон“, со сигурност помага во лекување...

Парламентот гласаше против договорот за излез на Британија од ЕУ

Нов пораз на британската премиерка, Тереза Меј. Парламентот убедливо гласаше против нејзиниот план за излез од Унијата. Опозицијата веднаш...

Албанец што се прави дека е Британец и го одзеде микрофонот...

Mомчето кое упадна на евровизиската сцена и ѝ го одзеде на момент микрофонот на британската претставничка додека пееше, на инстаграм постави фотографии од настанот...

Британија е подготвена за напад на Сирија, Трамп се уште чека

,,Дејли телеграф" објави дека британски  подморници се разместени и позиционирани за напад на Сирија. ,,Томахавк“ ракетите се насочени на одредени цели во оваа земја. Премиерката...

Пратеник во британскиот Парламент поднесе оставка затоа што задоцни на седница!...

Лордот Бејтс, член на Горниот дом, т.н. Дом на лордови, во Парламентот на Велика Британија, поднел оставка затоа што задоцнил на седницата на која...

В.Британија-избори:Корбин ја повика Меј да поднесе оставка

Лидерот на лабуристите ја повика актуелната Премиерка  Тереза Меј, да поднесе оставка, затоа што го изгуби апсолутното мнозинство во британскиот Парламент по вчерашните избори. Според...

Британскиот Врховен суд пресуди дека пратениците мора да гласаат за Брегзит

Во Врховен суд на Велика Британија меѓу врховните судии преовлада мислењето дека пратениците мора да гласаат пред да се  покрене член 50 за излегување...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com