Таг: брод

Потврден корона-вирус кај еден од Македонците на бродот „Diamond Princess“

Министерството за здравство информира дека согласно најновите информации добиени од јапонските надлежни органи, дојде до промена во однос на состојбата на македонските...

Тројца македонски државјани се во карантин на бродот на кој се...

Министерството за надворешни работи, потврди дека тројца македонски државјани се наоѓаат на луксузниот крузер ,,Дајмонд Принцез“, кој веќе три дена е во...

Нагмечени и повредени овци во превртениот брод, неколку се обидуваат да...

Од пристанишниот град Мидија во близина на Констанца во Црно Море, пристигна неверојатна снимка, на која се гледаат илјадници нагмечени, повредени и...

Товарен брод управуван од хрватски капетан потона во Атлантикот

Товарен брод на француската компанија Bourbon Rhode, кој пловел под норвешко знаме, а бил управуван од хрватскиот капетан, Дино Мишкиќ, пред два...

34 патници загинаа во пожар на туристички брод кај Санта...

Голема трагедија на еден нуркачки туристички брод. Во пожар загинаа сите 34 патници, туристи, кои од Санта Барбара во...

Груевски со чаша вино ужива на брод на Дунав

Унгарските новинари и овојпат го ,,пронајдоа“ Груевски како ужива во друштво на неколку мажи со чаша вино на брод на Дунав крај...

7 мртви и 19 исчезнати во судир на два брода на...

Расте билансот на загинати по големата трагедија што се случи синоќа околу 21 и 25 часот на реката Дунав крај Будимпешта.

Војската на Малта го зазеде киднапираниот брод од мигранти кои претходно...

Воената морнарица на Малта, го заеде киднапираниот брод во кој се наоѓаат мигранти и воспоставни контрола врз него не дозволувајќи му да...

63 мигранти исчезнаа во Средоземното море по потонување на брод

Либиjските власти соопштија дека 63 мигранти се водат како исчезнати, откако потонал гумениот чамец со кој патувале. Генералот Ајуб Касем соопшти дека по инцидентот, што...

СОС Охрид бара итна акција од надлежните за санирање на штетата...

Утрово, во каналот Студенчишта почна да тоне бродот „Мис Стон“ кој со години стои закотвен на исто место. Во водата се излеа моторно масло,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com