Таг: број

Од 2.562 тестирани 758 позитивни на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2562 тестирања, а регистрирани се 758 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 324-Куманово...

Се зголемува бројката на активни случаи на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 51-Куманово...

Во Србија повторно расте бројот на заразени од коронавирус

По неколкудневно намалување на новозаболени од коронавирус во Србија, денеска повторно раст на бројот, речиси дупло од претходниот ден.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com