Таг: бубрег

Татко го даруваше својот бубрег на синот и му го спаси...

Дека родителската љубов е безусловна, потврдува случајот во семејството Брњарчевски од Скопје. Несебичноста и пожртвуваноста на таткото го спаси 19 годишниот Христијан.

Се трансплантираат два бубрега од починат донор, за срцето нема соодветен...

Утрово на Клиниката за Урологија беа експлантирани два бубрега од 46 годишен пациент кај кој вчера беше потврдена мозочна смрт. Во моментов,...

На 21 годишниот Филип Петрушевски му е потребна итна помош за...

Младиот Филип Петрушевски од Скопје живее само со еден бубрег, но и тој треба да се трансплантира. На Филип му е потребна итна финансиска...

Животот на Класниќ виси на конец

Поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класниќ поминува низ вистинска животна драма. Тој мора да оди на трета трансплантација на бубрег, пишува германскиот „Билд“. Првиот, кој го...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com