Таг: бугарска новинарка

Убиената новинарка Викторија Маринова истражувала проневера на европски фондови во Бугарија

Бугарската новинарка Викторија Маринова , која беше брутално убиена во сабота, во бугарскиот град Русе, најверојатно истражувала проневера на пари од европските фондови за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com