Таг: бузалковска

Поповски:Постои огромна цивилизациска разлика меѓу Бузалковска и Вељановски

Принципиeлност против послушност! Кога Зоја Бузалковска поднесува оставка од функцијата советник во министерството за култура, тоа е одраз...

Бузалковска: екс-Министерката Канческа-Милевска има црна листа на ,,непослушни”

Не стивнуваат реакциите меѓу авторите   по објавувањето на Годишната програма за финансирање на проекти во областа на издаваштвото, уметноста и културата која ја...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com