Таг: бујар османи

Османи: За нова Влада првично разговараме со СДСМ, не е точно...

Бујар Османи од ДУИ ги демантираше шпекулациите дека преговараат со ВМРО ДПМНЕ за состав на идната Влада. Тој исто така демантираше дека...

,,Зошто да не премиер Албанец“ е повеќе симболика отколку практика, вели...

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, изјави Бујар Османи во интервју...

Османи се извинува ако бил арогантен и им подава рака на...

Фронтменот во сенка на ДУИ, Бујар Османи, доцна синоќа, објави статус во кој нуди извинување и помирување. ,,По потврдата...

Бујар Османи прогласи победа на ДУИ

Бујар Османи од ДУИ пред малку прогласи убедлива победа на неговата партија во најголем дел од местата во западниот дел на Македонија.

Османи: Браќа и сестри никој не се грижи за нас како...

Бујар Османи од ДУИ, буткајќи ја упорно идејата за премиер Албанец, отворено порача дека само со нивни партиски функционери и со Албанци...

ДУИ ќе условува формирање Влада со премиер Албанец, задолжително изучување на...

,,Ние не сме од вчера за да ветиме нешто што не можеме да го оствариме“, рече вчера во интервју за К5, Бујар...

Бујар Османи најави ,,уште повознемирувачка бројка“ на заразени од коронавирус

Денешната порака што вицепремиерот, Бујар Османи, преку своите профили на социјалнте мрежи што им ја упати на сограѓаните Албанци, е вознемирувачка.

Општина Куманово пред 14 дневен целосен карантин

На барање на градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски, се одржува седница на Советот на Општина Куманово за прогласување на...

Османи се заблагодари за унгарската помош, порача дека солидарноста е најголема...

,,СОЛИДАРНОСТА Е НАЈВАЖНАТА ЕВРОПСКА ВРЕДНОСТ КОЈА МОРА ДА ЈА ЗАЧУВАМЕ И ВО ВРЕМЕ НА КРИЗА!“-порача вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com