Таг: вакцина ковид 19

проф.д-р Даниловски:Лаик за медицина промовира саботирање на вакцинацијата!

Во текст со наслов ,,Не можам да одмолчам“-проф.д-р Драган Даниловски пишува за неприфатливата појава на разни самопрогласени ,,експерти“, всушност лаици за медицина...

Вакцинирање за Ковид 19 најрано на почетокот на 2021 година

Извршниот директор на СЗО за вонредни состојби, Мајк Рајан, изјави дека научниците и истражувачите добро напредуваат во создавање безбедна вакцина против...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com