Таг: вакцина

Велика Британија ја одобри вакцината за Ковид 19 на Фајзер и...

Од идната недела во Велика Британија ќе почне вакцинирањето против корона вирусот со вакцината на американскиот произведувач Фајзер и германскиот партнер Бионтек...

За неколку дена почнува дистрибуцијата на вакцината против Ковид 19 во...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави дека во текот на идната недел, најверојатно четврток, ќе почне да се дистрибуира новата вакцина против Ковид...

Вакцината против Ковид 19 на американската ,,Модерна“ е ефикасна 94,5 насто

Вакцината против корона вирусот произведена од американската компанија за биотехнологија ,,Модерна“ е ефикасна 94,5 проценти, пренесува Си-Ен-Ен. Според изјавата...

40.000 московјани ќе бидат тестирани со вакцината против Ковид 19

Локалната власт на главниот град на Русија објави дека од денеска ќе почне тестирањето на 40.000 московјани со вакцината против Ковид...

Владата започна процедура за приклучување кон глобалната мрежа за набавка на...

Владата на Република Северна Mакедонија на својата последна седница ја разгледа и усвои Информација за можноста на Република Северна Македонија да се...

18 волонтери ја примија тест вакцината против Ковид 19 во Русија(видео)

Руските научници направија вакцина против Ковид 19, која веќе ја примија 18 волонтери. Во Русија...

Бил Гејтс за чипирањето и теориите на заговор-,,Тоа е толку глупаво“…

Милијардерот и еден од најбогатите луѓе во светот, Бил Гејтс, не сака да ги коментира бројните теории на заговор дека тој сака...

Кинеските научници кои работат на вакцината успеаја да го изолираат коронавирусот

Група научници интензивно работи на пронаоѓање вакцина за новите видови на коронавирус, кои се шират брзо и делуваат разорно на респираторните органи.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com