Таг: валандово

,,Багра народ сте вие, срам да ви е“, им вели попот...

Скокањето по крстот во реки, базени и езеро на христијанскиот празник Водици, се претвора во пародија, комедија и општа фарса.

Општина Валандово воведува ред во комуналната сфера со прецизирани обврски, надлежности...

Советот на Општина Валандово донесе Одлука за комунален ред во Општина Валандово. Одлуката, ќе ги уреди правата и должностите на субјектите од...

Градоначалникот на Валандово понуди простор за згрижување на деца со попреченост

,,Чувајте се од оние што протестираат во Тимјаник, а не од децата со попреченост“. Со оваа порака, градоначалникот на валандово, Перо Костадинов, се огласи по...

Уставен суд ја поништи одлуката за референдум за ,,Казандол“ на општина...

Уставниот суд на денешната седница ги поништи одлуките за распишување референдум за,, Казандол“ за експлоатација на минерални сурови, донесени од Советот на општина Валандово...

Мицкоски кажа две реченици и избега без да каже дали му...

ЦК на ВМРО ДПМНЕ донесе одлука датумот на одржување на вонредниот конгрес на ВМРО ДПМНЕ да  биде на 22 и 23 декември, а 16...

Валандовчани масовно на јавен собир пренесуван во живо на ФБ

Се буди граѓанската свест. По успешнот референдум на општина Гевгелија на кој граѓаните речиси стопроцентно застанаа во ,,одбрана“ на планината Кожуф , и валандовчани...

Валандово бара референдум за заштита на околината по примерот на Гевгелија

Откако гевгеличани кажаа речиси стопроцентно НЕ на отворањето рудници на Кожуф, барање за референдум во општина Валандово пристигна од советничката група на СДСМ. ,,Нашата општина...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com