Таг: вандал

Раде Кончар му скрши нога на вандалот

Ноќеска, во раните утрински часови, во Сплит, вандал ја урнал бистата на народниот херој, партизанот Раде Кончар. Како што јавуваат далматинските медиуми, а потврдува полицијата,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com