Таг: варшава

Полскиот министер за одбрана предизвика верижен судир заради Јарослав Качински

Колонатa возила со полскиот министер за одбрана Антониј Мачеревич, предизвика верижен судир во Варшава, брзејќи да стаса на прогласувањето на неговиот партиски шеф Јарослав...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com