Таг: василевски

Обвинетиот Василевски исказите за организаторите на насилството во Собрание ги поткрепил...

СО 115 АУДИО СНИМКИ И 20 ФОТОГРАФИИ КАКО ДОПОЛНИТЕЛЕН ДОКАЗ, ОБВИНЕТИОТ АЛЕКСАНДАР ВАСИЛЕВСКИ - НИНЏА ЌЕ ГО ПОТКРЕПИ...

Другите обвинети за 27 април јавно на судење им дадоа поддршка...

На продолжението на судскиот процес против повеќемина обвинети за настаните на 27 април минатата година во Собрание на РМ, останатите обвинети им дадоа поддршка...

Канческа Милеска, Мукоски, Василевски, Арнаудов, Старова…гласаа ЗА уставни измени

80 пратеници, меѓу кои и пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Крсто Мукоски, Нола Исмајлоска Старова, Емилија Александрова, Зеќир...

Со ревитализација на ТС „Дуброво“ почнува инвестициски циклус вреден над 50...

Во Владата на Република Македонија денеска беше потпишан договор меѓу МЕПСО и конзорциумот „Сименс и Сискон“, за ревитализација на 400/110 kV Трансформаторската станица „Дуброво“,...

Вратите од Собрание за влез на насилниците ги отвориле Крсто Мукоски...

Заземањето на Собранието и насилниот напад врз пратениците на СДСМ и врз Зијадин Села не биле спонтани, туку координирани од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com