Таг: васил ангов

Корона вирусот кобен за гевгелискиот музичар и пејач Васил Ангов

Вчера, пред полноќ (23 октомври 2020) престана да чука срцето на гевгелискиот музичар, пејач, повеќекратен учесник на македонските фестивалски сцени, Васил Ангов.

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com