Таг: вајгл

ЕП: Азилот за Груевски е неприфатливо мешање, Унгарија веднаш да го...

На вчерашната сесија на Европски парламент, на која се гласаше за Извештајот за Македонија, се дискутираше и за Никола Груевски и азилот од унгарските...

Иво Вајгл демантира дека рекол нешто лично за Груевски

  Иво Вајгл негира дека воопшто споменувал некого индивидуално во однос на македонската политика, како што објави Ал Џезира. - Јас како човек никогаш не персонифицирам...

ВМРО ДПМНЕ демантира и бара извинување од Иво Вајгл

Иво Вајгл или нешто не разбрал или свесно се става на страна на Зоран Заев и неговите сценаристи со пласирање на лаги и измислици,...

Вајгл: Груевски ни рече дека оди до крај, бидејќи не му...

 Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ни рече дека тој ќе оди до крај, бидејќи не му се оди во затвор. Ако е тоа  мотивот,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com