Таг: велес

Само за едно деноноќие во Велес се регистрирани 82 нови случаи...

Корона вирусот во нашата земја, исто како низ светот, се шири незапирливо. Вчерашниот пресек покажува значително зголемувње на...

Уапсени дел од дрвокрадците кои брутално претепаа полицајци

„Околу 20.00 часот на стариот пат село Извор – Прилеп, атар на село Степанци, група граѓани кои вршеле бесправна сеча на огревни...

Дрвокрадци во велешко тешко повредија полицајци

На социјалните мрежи се појави видео од Велес на кое се гледа дека Брза помош вози низ градот со полициска придружба. Твитер...

Филипче: Целосно е реновирана службата за Итна помош во Велес

Министерот за здравство, Венко Филипче, објави дека е реновиран уште еден здравствен објект. ,,Службата за Итна медицинска помош е...

Тројца браќа под истрага за обид за убиство на полициски службеник...

Основното јавно обвинителство во Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство (во обид) од...

Изгоре куќа во Велес заштитена со закон

Изгоре една од куќите во комплекс Варналиите, заштитени со закон. Сомнежите се дека има и една жртва. Сите околни сокаци вчера...

Заев повторно најавува проверка (ветинг) на судиите и прочистување од корумпираните...

Потребен е целосен ветинг во судството, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вчерашната граѓанска трибина ,,На прав пат“ во Велес. Исто...

Пендаровски ја посети исклучителната работилница за виолини на семејството Богдановски во...

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска имаше интересна средба со еден од ретките произведувачи на виолини кај нас. Тој беше во...

Заев во Велес: ,,Зајченце миличко, зајченце сивичко…“

„Јас сум Зоран Заев од село Муртино, струмичко. Едноставен човек. Некои ме викаат „зајче“. Нема проблем. Викаат едно зајче рипка од таму...

,,Овоштарник“ на ќеси во близина на Велес (фото вест)

,,Плодовите“ од велешката депонија

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com