Таг: верижен судир

Едно лице загина во нов верижен судир на автопатот Белград-Ниш

На автопатот Белград-Ниш, крај Крагуевац се случи повторно верижен судир на неколку камиони и автомобили во кој едно лице загина, јавува РТС.   Се претпоставува дека...

Двајца македонски државјани загинале во верижниот судир во Србија

Бурим Д. и Љуљзим Р. се меѓу загинатите во тешката сообраќајна несреќа што утрината се случи на автопатот Белград- Ниш кај Јагодина. На оваа делница...

Сплескано ,,Југо“ и исправено меѓу два камиона говори за страотната сообраќајка...

Оваа фотографија на која се гледа автомобил ,,Југо“ приклешетен меѓу два камиона, но во ветикална положба, зборува за последиците од страотната сообраќајна несреќа во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com