Таг: верници

И покрај предупредувањето верници го бакнуваат ковчегот со телото на патријархот...

На повидок нов корона кластер. Медиуми во Србија известуваат дека од утрината, и покрај предупредувањата на кризниот штаб за борба против корона,...

Верници се простуваат од митрополитот Амфилохие со бакнување и без почитување...

Илјадници православни верници чекаат во редици пред Цетињскиот манастир да се простат од митрополитот црногорско-приморски Амфилохие, кој вчера почина од Ковид 19.

Верниците го пробија полицискиот кордон за да бидат поблиску до ,,Аја...

Муслимански верници кои се собрани околу музеј-црквата Аја Софија во Истанбул за да присуствуваат на првата исламска молитва по прогласувањето за џамија...

Муслиманските верници бараат отворање на џамиите, јавноста затворање на Струга во...

,,Во градот каде што смртноста од вирусот е 20% од бројот на заразени, ова е највисоко ниво на неодговорност. Сега ниту една...

,,А кој ги кажува тие препораки, пфф…црквата е пред Владата“, вели...

Ниту коронавирусот, ниту препораките, ниту епидемијата не ги спречи верниците вчерашниот ден, Велики петок, пред Велигден, да го поминат во верските храмови...

Свештеникот Миле Талески ги заклучи вратите на црквата ,,Св. Димитрија“ во...

Нов скандал во Австралиско-Новозеландската епархија во црковната општина ,,Св. Димитрија во Спрингвал. Имено, пред два дена на празникот ,,Св.Георгиј“, верниците останаа пред вратите на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com