Таг: вечно почивалиште

13 години по загинувњето Тоше Проески доби достојно вечно почивалиште

Денеска, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски присуствуваа...

При крај е изградбата на спомен обележјето и уредувањето на вечното...

Грдоначалникот на Крушево, Томе Христоски, објави неколку фотографии од спомен обележјето на гробното место на прерано починатата музичка ѕвезда од овој град,...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com