Таг: Виена

Градоначалникот на Виена помина цел ден со комуналците за да види...

Градоначалникот на Виена Michael Ludwig пред неколку дена беше со комунална служба низ улиците на градот. Тој е хиперактивен градоначалник и не...

Драган Марковиќ Палма одбива да премине улица на геј семафор во...

Српскиот политичар и градоначалник на Јагодина, Драган Марковиќ Палма, е хит на социјалните мрежи со видеото од Виена. Имено, тој покажува дека...

Заев очекува Европа да се врати на изворните принципи и да...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија денеска учествуваше во дебатата на тема “Северна Македонија: Европски перспективи и зајакнување на домашните реформи...

Заев од Виена:Реформите во ЕУ може да се водат паралелно со...

На собирот во Виена посветен на РС Македонија организиран од ,,Мрежа“, организација за развој на соработката во Југоисточна Европа, премиерот Зоран Заев...

Заев и Теута Арифи се сликаа со младите фудбалски репрезентативки на...

,,На аеродромот во Виена имав пријатна средба со иднината на нашиот женски фудбал, младите фудбалерки од репрезентацијата до 17 години“-објави македонскиот...

Србинка и нејзините ќерки близначки починаа од глад во Виена

'45 годишната Србинка Весна М. и нејзините 18 годишни ќерки близначки, се пронајдени мртви во станот во кој живееле во Виена.

Заев се сретна со Хан на маргините на Виенскиот економски форум

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска, на маргините на Виенскиот економски форум се сретна со еврокомесарот за поширување...

Заеви специјални гости на австрискиот канцелар Курц на традиционалниот виенски бал

Зорица и Зоран Заеви беа специјални гости на традиционалниот виенски бал на покана на австрискиот канцелар, Себастијан Курц.

Авионот со кој патуваше Каракачанов за Брисел принудно слета во Виена

Вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов и денеска е централна тема во бугарските медиуми. Но, овојпат поради инцидентот што се случи во...

Виена е најдобар град за живеење во светот

Главниот град на Австрија, Виена, е најдобар за живот во светот, оцени официјално Економист. Виена ги доби најдобрите оценки за безбедност, образование, здравство, екологија, транспорт....и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com