Таг: винари

Лозарите и винарите се задоволни од договореното со посредство на министерот...

  На заедничка маса  седнаа и преговараа претставници на лозарите и винарите и министерот за земјоделство Љупчо Николовски.Главна тема на средбата беше претстојната берба и...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com