Таг: винил хлорид

Винил Хлоридот од Охис безбедно пристигна во Германија

Министерството за животна средина и просторно планирање, фирмата Екоцентар 97 ДООЕЛ Скопје и Државниот инспекторат за животна средина ја информираат јавноста дека...

Цистерната со винил хлорид во Охис е безбедна и хемикалијата наскоро...

Во врска со дезинформациите кои деновиве се шират по социјалните мрежи за опасноста од цистерната во која што е складиран отпаден винил...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com